Witaj na stronie GothicGame - Informacje o grach z serii Gothic!!!

Podstawowe informacje o grze Gothic II: Noc Kruka

Podstawowe informacje o grze Gothic II: Noc Kruka


Gothic II: Noc Kruka (The Night of the Raven) jest oficjanym rozszerzeniem do Gothic II. W przeciwieństwie do innych dodatków, gdzie zazwyczaj dostajemy do dyspozycji jedynie nowe obszary czy przedmioty, twórcy z zespołu developerskiego Piranha Bytes poszli o krok dalej. Do podstawowej wersji gry wpleciono nową, rozbudowaną historię praktycznie niezwiązaną z główną fabułą Gothic II. Postarano się również o znaczne zmodyfikowanie już istniejącego świata. Nie oznacza to jednak zmiany położenia kluczowych lokacji, tylko rozbudowanie ich oraz pojawienie się wielu dodatkowych sekretów, itp.

Akcja Nocy Kruka jest skonstruowana tak, by gracze mogli przejść dodatek niemal całkowicie omijając fabułę podstawowej gry. Rozszerzenie wprowadza do oryginalnego Gothic II szereg nowych lokacji (nowością jest m.in. cudowny Jarkendar – przez wiele lat zapomniany przez ludzi). Do tego około 100 bohaterów niezależnych (NPC-tów), unikatowe przedmioty (np. specjalny amulet, w którym żyje ognik pomagający przy szukaniu wartościowego ekwipunku), czary, umiejętności, czy potwory.

Podczas naszej wędrówki możesz również spotkać niektóre postacie znane z pierwszego Gothica, które nie pojawiły się w części drugiej. Wybór profesji powiększył się o nowe alternatywy. W Nocy Kruka możesz dodatkowo zostać piratem, bandytą, czy członkiem Wodnego Kręgu, wspierającego Magów Wody. Ci ostatni działają w pełnej konspiracji, nie ujawniając swych mocy osobom pobocznym (chyba, że sytuacja nie pozostawi im innej możliwości). Powoduje to, że dostanie się w szeregi ich grupy wymaga od Ciebie sporo wysiłku, jednakże nie jest to awykonalne…

Twórcy omawianego rozszerzenia postarali się także o usprawnienia silnika gry (dopracowano głównie efekty audio-wizualne). Usunięto również wszystkie wykryte błędy programistyczne, z którymi mieliśmy do czynienia w oryginalnym Gothic II.

Podstawowe informacje o grze Gothic II: Noc Kruka. Podstawowe informacje o grze Gothic II: Noc Kruka. Podstawowe informacje o grze Gothic II: Noc Kruka. Podstawowe informacje o grze Gothic II: Noc Kruka