Aktualnie znajdujesz się tutaj: » »
Xardas w Gothic

Xardas w Gothic


GildiaPoziomSposób walkiWyznanie
Nekromanta30MagiaBeliar

Xardas – nekromanta, który niegdyś należał do Kręgu Ognia. Jest starcem o siwych włosach i niezbyt długiej brodzie oraz o oczach wraz ze źrenicami barwy białej. Nie jest ślepcem. Prawdopodobnie dzięki zabiegowi opisanemu w księdze “Przepisy”. Jego ubranie to ciemna, fioletowa szata z wystającymi barkami, zdobioną czerwonymi ornamentami, pasem i amuletem, który najpewniej symbolizuje Beliara. Jego głównym celem jest zakończenie Wojny Bogów. Przez cały czas do tego dąży. Jest wielkim mentorem Bezimiennego. Poznajemy go w 4 rozdziale, który jest poświęcony właśnie jemu.

Pierwsza wieża Xardasa

Pierwsza wieża Xardasa
Druga wieża Xardasa

Druga wieża Xardasa
Xardas jako Arcymag Ognia

Przed powstaniem Bariery, zasiadał w Najwyższej Radzie Klasztoru Innosa na wyspie Khorinis, wraz z Pyrokarem i Corristo. Już wtedy interesował się Czarną Magią. Zamierzał sam odszukać dwie Świątynie Beliara, wśród których znajdował się Dwór Irdorath. Uzbierał wiele ksiąg i manuskryptów, co nie podobało się Pyrokarowi. Stworzył w podziemiach ukrytą bibliotekę, w której ukrył wszystko. Niebawem wezwał go do siebie król Rhobar II w sprawie Bariery nad Górniczą Doliną. Przed wyruszeniem zabezpieczył swój dobytek poprzez stróżujące Demony.

Podczas tworzenia “magicznego klosza”, coś wymknęło się spod kontroli i przyjęła ona sporo większe rozmiary od planowanych. Magowie, którzy wraz z nim tworzyli Barierę, udali się do Starego Obozu. Został tam przez mieszkańców okrzyknięty Nekromantą z powodu przywoływania istot zza światów. Wtedy opuścił krąg i ruszył na południe, na tereny Orków. Zamieszkał w wieży, w której zgłębiał tajniki mrocznych sztuk. Zamierzał także ustalić, co poszło nie tak przy tworzeniu Magicznej Bariery. Wkrótce doszło do trzęsienia ziemi, które spowodowało się zawalenie jego samotni. Za pomocą Demonów zbudował nową wieżę, położoną bliżej Orkowego Miasta.

Magowie Wody wysyłali wielu posłańców, by się z nim skontaktować, lecz jego strażnicy nie dopuszczali ich. Przez 10 lat stał się najpotężniejszym magiem pod Barierą – jako jedyny osiągnął 6 Krąg Magii. Saturas i Corristo byli dopiero adeptami kręgu 5.


Strażnicy Xardasa

Kamienny Golem

Kamienny Golem
Lodowy Golem

Lodowy Golem
Ognisty Golem

Ognisty Golem
Demon Ognia

Demon Ognia

Tom Pierwszy “Przepisów”