Aktualnie znajdujesz się tutaj: » »

Magowie Ognia w Gothic


Magowie Ognia – to kapłani Innosa, którzy zostali obdarzeni przez niego magiczną mocą, którą wykorzystują na codzień. Są to ludzie wykształceni, czego dowodem są ich zdolności magiczne, ale także i alchemiczne. Znają treść wielu ksiąg. Potrafią tworzyć magiczne zwoje oraz runy.

Przed akcją gry nie byli Kręgiem Ognia. Tworzyli jeden Krąg z Magami Wody, lecz po powstaniu Magicznej Bariery i odejściu Xardasa, podzielili się w wyniku kłótni pomiędzy Corristo a Saturasem.

Zamieszkują Świątynię w Starym Obozie. Przewodnicząym jest Arcymag Corristo. Ne są zbytnio zainteresowani zniszczeniem Bariery. Powodem tego może być ich wysoka pozycja w hierarchii Starego Obozu.

Giną w IV rozdziale gry, zamordowani przez ludzi Gomeza, który uznał ich za winnych zawalenia się Starej Kopalni, która dawała mu władzę nad Królem Rhobarem II oraz oskarżył ich o spisek.


Magowie występujący w Gothic 1:

Corristo

Arcymag, przywódca
Magów Ognia.
Jest doradcą Gomeza

Damarok

Zajmuje się warzeniem mikstur, potrafi uzdrawiać

Drago

Prawa ręka Corristo, prawdopodobnie jego zastępca.
To on zawalił (za pomocą zaklęcia) jedną z wież Starego Obozu


Milten

Został przyjęty po stworzeniu Bariery, pilnuje wejścia do światyni magów

Rodriguez

Nie ma konkretnego zajęcia, przez cały dzień rozmawia z Torrezem

Torrez

Zajmuje się handlem oraz wynagradzaniem kurierów


Jeden z magów podczas tworzenia Bariery
Xardas jako Arcymag Ognia

Wszyscy magowie, z wyjątkiem Miltena, brali udział w tworzeniu Magicznej Bariery. Koordynował nimi trzynasty, były Arcymag Ognia Xardas, który opóścił Krąg Magów przed kłótnią między Corriso a Saturasem.