Aktualnie znajdujesz się tutaj: »

10 Przykazań Gracza


Artykuł powstał z myślą o nowych graczach Gothica, którzy dopiero zaczynają przygodę ze światem gry oraz wracają do niego, lecz i aktualni gracze zapewne znajdą w nim coś ciekawego. Przedstawiamy w nim 10 Przykazań Gracza, czyli 10 porad, które powinny ułatwić rozgrywkę. Zapraszamy do lektury.

Przykazanie Pierwsze - 10 Przykazań GraczaI
Grę zapisuj często i na różnych slotach, a szczególnie przed walką

 


Przykazanie Drugie - 10 Przykazań GraczaII
Na początku rozgrywki oszczędzaj rudę. Waluta ta jest potrzebna do zakupu dobrego ekwipunku. Szczególnie ważny jest pancerz, który doskonale chroni bohatera, zmniejszając zadawane przez przeciwnika obrażenia.

 


Przykazanie Trzecie - 10 Przykazań GraczaIII
Zbieraj wszystko, co znajdziesz po drodze. Rośliny regenerują punkty życia lub many, a miecze możesz wykorzystać do walki. Zawsze możesz niepotrzebne towary sprzedać.

 


Przykazanie Czwarte - 10 Przykazań GraczaIV
Jeżeli będziesz miał problem z pokonaniem niskich potworów, np. Wilków czy Goblinów, wykorzystaj miejsce, w którym jest płytka woda, np. rzeka. Tacy przeciwnicy albo nie wejdą za Tobą lub będą pływali, w czasie gdy Ty masz wodę do pasa, dzięki czemu możesz je bić, a one nic Ci nie mogą zrobić.

 


Przykazanie Piąte - 10 Przykazań GraczaV
W grze istnieją magiczne zwoje, które mogą nas przemienić w daną bestie. Dzięki nim przejdziesz bezpiecznie przy potworach, lub dostaniesz się w trudno dostępne miejsca.

 


Przykazanie Szóste - 10 Przykazań GraczaVI
W pierwszym rozdziale gry, podejmujesz działania, mające na celu dołączyć do któregoś z trzech obozów, co jest wymagane do kontynuacji gry. Zaleca cię wykonanie misji dla wszystkich obozów, co da Ci więcej punktów doświadczenia oraz wyższy poziom.

 


Przykazanie Siódme - 10 Przykazań GraczaVII
Pod żadnym pozorem nie zabijaj kupców. Z każdym kolejnym rozdziałem, posiadają oni nowe i coraz lepsze przedmioty, a także więcej bryłek rudy na wymianę.

 


Przykazanie Ósme - 10 Przykazań GraczaVIII
W grze możesz nauczyć się otwierania zamków za pomocą wytrychów. Pomoże ci to szybko się wzbogacić, bądź znaleźć rzadkie, a niekiedy unikatowe przedmioty.

 


Przykazanie Dziewiąte - 10 Przykazań GraczaIX
Zawsze zaopatruj się w wytrychy, ponieważ podczas rozgrywki napotkasz wiele zamkniętych skrzyni, w których ukryte zostały ciekawe i wartościowe przedmioty.

 


Przykazanie Dziesiąte - 10 Przykazań GraczaX
Gdy znajdziesz mikstury, które podnoszą któryś z atrybutów na stałe, nie pij ich od razu, tylko pod koniec gry, kiedy żaden z nauczycieli nie będzie mógł podnieść tego atrybutu.

 


To wszystkie porady, jakie dla Was przygotowaliśmy. Mamy nadzieję, że były one pomocne. Jeżeli chcesz się jakimiś swoimi z nami podzielić, napisz do nas.