Aktualnie znajdujesz się tutaj: » » » Premiera modyfikacji Ciemności Gordotha
Ciemności Gordotha

Premiera modyfikacji Ciemności Gordotha

Opublikowano przez Arcymag Robar dnia 17 lipca 2018 w kategoriach: Gothic, Modyfikacje

Dziś na łamach forum theModders, Drikus opublikował swoją pierwszą modyfikację do gry Gothic pt. Ciemności Gordotha

W Starym Obozie zaczynają dziać się rzeczy niepojętne i przerażające. W niewyjaśnionych okolicznościach i w brutalny sposób giną mieszkańcy obozu – głównie kopacze. Morderca pozostaje dla strażników nieuchwytny. W tym samym czasie niespodziewanie znika jeden z najpotężniejszych magnatów – Oldrik. Po zamku chodzą pogłoski, że ów Oldrik parał się czarną magią. Sprawa odnalezienia magnata zostaje przydzielona Antonowi – niegdyś najlepszemu z tropicieli w Khorinis. Gęsty mrok spowił obszar Górniczej Doliny. Czyżby kolonie nawiedziły złe moce?

Modyfikacja Ciemności Gordotha oferuje:

  • Mroczną fabułę na pare godzin zabawy (ok. 2h).
  • Nową muzyka w klimacie grozy/horror.
  • Atmosferę, która potęgowana jest przez ciemność w kolonii.
  • Nowe elementy jak: skrypty, dźwięki, textury, modele. 

Pobierz modyfikację Kliknij, by pobrać modyfikację

Dodatkowe informacje od autora:

Zalecam grać w modyfikację nocą (jeśli niechcecie stracić klimatu).

Proszę ustawić muzykę i dźwięki na wyższym poziomie.

Video (intro/outro) nie włącza się przy graniu na niskiej rozdzielczości.

Jeżeli masz zainstalowany “Gothic DX11” – koniecznie go odinstaluj (przynajmniej na czas gry w moda).

Ostrzeżenie! Jeżeli jesteś wrażliwy na screamery i nie reagujesz emocjonalnie dobrze na twórczości typu horror – AUTOR ODRADZA CI GRĘ W MODYFIKACJĘ!!!


Autorem opisu jest @Drikus
Oryginalny temat: https://themodders.org/index.php?topic=29462.msg1333476


Galeria z modyfikacji Ciemności Gordotha


Solucja od autora modyfikacji Ciemności Gordotha:

ETAP 1: Śledztwo w obozie

Po rozmowie ze strażnikiem udaj się do Gomeza. Najwyższy z magnatów powie ci o zaginięciu Oldrika. Jako pierwszy trop wskaże ci komnate Oldrika – udaj się tam. Po przeczytaniu dziennika, idź do magazynu z lewej strony budynku magnatów po lepszą broń. W magazynie spotkasz Diego, który zleci ci poinformowanie magów ognia o sytuacji w obozie. Po skończeniu rozmowy z Corristo i Werterem udaj się do chaty Diego i przyjmij instrukcję. Dostaniesz listę podejrzanych i list gończy za Morvesem.

Ulf – znajdziesz go w skrajnej chacie przy południowej bramie. Przy ścianie jest szpadel. Odkop księge zakopną w zgliszczach i przeczytaj ją (w Gothicu zabijaliśmy w tamtejszym miejscu chrząszcze dla Snafa).

Oskar, Dusty i Zahir – to osoby, które sprawią iż nieznajomy (w teorii Morves) pojawi się w chacie blisko rowu (chata Kyle w oryginalnym Gothicu).

Victor – porozmawiaj wcześniej z Dustym. Powie ci o podejrzanych kontaktach Victora z Morvesem. Po przeczytaniu księgi i oględzinach zwłok Victora udaj się do magazynu Antona i weź wytrychy (chata, która jest obok miejsca startu – w gothicu jest to magazyn Fiska). Otwórz skrzynię w chacie Victora (prawo, lewo, prawo, lewo) i przeczytaj list.

Wróć do Diego i złóż mu raporty. Odeśle on cie do Thorusa po informacje w sprawie Victora. Udaj się do południowego posterunku i odbierz od martwego strażnika amulet. Możesz przeczytać także zeznania kopacza, które są zamknięte w kufrze (prawo, lewo, lewo, lewo)

Ponownie wróć do Thorusa. Ten powie ci o Magnusie, który okazał się być mordercą. Wróc do SWOJEJ chaty się wyspać…

ETAP 2: Powórt do obozu

Po rozmowie z Cavalornem czas wyruszyć do lasu. Znajduję się tam wóz z towarem o którym wspominał Wasyl. Koniecznie weź broń i runę światła. Przejdź przez drewnianą kładkę i odwiedź nawiedzoną chatę. Roztacza się przy niej biała mgła. Zauważysz, że skrzynia jest zamknięta. Bardzo blisko chaty znajduje się dziura w której znajdziesz zarówno klucz jak i pierścień – prawie wszystkie rzeczy, żeby uruchomić teleporter. Weź wzór teleportacyjny i rusz w kierunku teleportera. Pokonaj potwora, weź jego szpony i podejdź do teleportera – przeniesiesz się do świątyni ognia w starym obozie.

ETAP 3: Oldrik

Gdy Corristo i Diego wyjaśnią ci sytuację, idź do lochów, żeby porozmawiać z Doktorem. Doktor powie ci, że Magnus jest nieumarłym kontrolowanym przez zaklęcie. Dostaniesz podejrzany zwój, który był w rzeczach Magnusa – użyj go.

W wizji w której jesteś Oldrikiem kieruj się do grobowca. Dopilnuj, aby Jasper zszedł do niego razem z tobą. Po rytuale – zabij Jaspera.

Już jako Anton porozmawiaj z Thorusem w sprawie Jaspera. On odeśle cie do Bartholo a magnat z kolei do magazynu. Wejdź na sam szczyt wieży i porozmawiaj z Jasperem. Wróć do lochów i wypowiedź zaklęcie przy Magnusie.

Po pokonaniu Magnusa koniecznie weź serce arycdemona – to artefakt, który musisz dać Corristo!

Corristo rozkaże ci iść do Thorusa, żeby ten pomógł ci wytropić bestie.

ETAP 4: Zabić bestie

Thorus powie ci, że bestia zrobiła się widzialna i zniszczyła bramę. Skorpion i paru strażników ruszyło za nią. Idź w kierunku północnej bramy i przy moście porozmawiaj ze Skorpionem.
W ciemnościach musisz dotrzeć do obozu przy kanonie Trolii (w oryginalnie był to obóz bandytów). Wejdź do jaskini i zabij bestie. Koniecznie weź kieł bestii – jest to klucz do podziemnego świata.

Wracając do obozu, natkniesz się na Diego stojącym przed moście. Porozmawiaj z nim i biegnij jak najszybciej w kierunku komnaty Oldrika (użyj przejścia na placu targowym).

Trafiając do podziemii – przeklętej świątyni Innosa idź cały czas do przodu – nie bój się.
W świątyni w pewnym momencie pojawi się Morves – zabij go.

Schodząc najniżej spotkasz dwie bestie chroniące Gordotha. Jeżeli uważasz, że starcie jest za ciężkie spróbuj zabić Gordotha, który jest dość statyczny a bestie same padną.

Anton umiera pod wpływem fali uderzeniowej. Tutaj historia się kończy.