Aktualnie znajdujesz się tutaj: » » » » » » » NOWY Gothic? – nowa wypowiedź Björna Pankratza
Nowy Gothic?

NOWY Gothic? – nowa wypowiedź Björna Pankratza

Opublikowano przez Arcymag Robar dnia 3 lipca 2018 w kategoriach: Gothic, Gothic II, Gothic II: Noc Kruka, Gothic III, Gothic Sequel, Zmierzch Bogów

NOWY Gothic? Jeszcze kilka lat temu były takie spekulacje, lecz teraz informacja pochodzi od szefa Piranha Bytes – Björna Pankratza.

Z wypowiedzi szefa studia wynika, że zajmują się tworzeniem elementów do kolejnej części serii Gothic. Ujawnił tą informację podczas transmisji wiwiadu na Twitchu, który został przeprowadzony przez Kaia Rosenkranza. Deweloper wspomniał również, że specjalny oddział ekipy tworzy assety dla potencjalnej kontynuacji Gothic.

Assety – części, z których składa się gra. Zalicza się do nich misje, poziomy, lokacje, modele 2D i 3D, efekty specjalne, muzykę, dialogi i wyświetlany tekst. Ogólnie rzecz biorąc, jest to wszystko, co produkcja jest w stanie zaoferować graczowi. Najczęściej jednak mówi się o nich w kontekście graficznym.

Nowy Gothic? A może coś innego?

Nie są to informacje oficjalne i może się okazać, że nic z tego nie wyjdzie; nowa produkcja może nosić nawet inną nazwę. Deweloperzy wspomnieli że zajmą się nową produkcją. Jeżeli byłby to Gothic, to zapewne byłaby to 4 część (firma Nordic Games już dawno temu usunęła podtytuł “Gothic” z Arcanii), albo też remaster chociażby pierwszej części. Należy jednak pamiętać, że premiera odbędzie się dopiero za kilka lat, z uwagi m.in na sprawę wagi priorytetowej dla Piranha Bytes, jaką jest wydanie Sequela dla Elexa.

Björn Pankratz

Jest jednym z pracowników studia Piranha Bytes. Współtwórca muzyki do Gothic II; historii i materiałów do scenariusza fabuły Nocy Kruka, a także Risen 2: Mroczne Wody. Obecnie jest szefem Piranha Bytes. Jest też współtwórcą wszystkich gier wydanych przez tą firmę.

Twórcy kultowej serii rozważają wprowadzenie dla nowego dzieła trybu opowieści, co oznacza, że rozgrywka nie niewymagający wariant rozgrywki, który jest idealny dla graczy, którzy nie lubią wyzwań.  Skupia się on praktycznie tylko na prezentacji historii.


(https://www.twitch.tv/videos/269048901)

TAGI: Nowy Gothic, Nowy Gothic 1, Gothic Remaster, Kiedy nowy Gothic 2018, Gothic Kontynuacja, Gothic 5 premiera, Gothic 5 kiedy, Risen, Piranha Bytes, Nowy Gothic, Nowy Gothic 1, Gothic Remaster, Kiedy nowy Gothic 2018, Gothic Kontynuacja, Gothic 5 premiera, Gothic 5 kiedy, Risen, Piranha Bytes