Aktualnie znajdujesz się tutaj: » »
Stary Obóz

Stary Obóz w Gothic


Stary Obóz – największy i najpotężniejszy z trzech obozów w całej Kolonii. Niegdyś był tu tylko zamek, w którym stacjonowali oddziały królewskie oraz skazańcy, którzy mieli za zadanie wydobywać Magiczną Rudę z pobliskich kopalni. Więźniów było coraz więcej, więc król Rhobar II postanowił utworzyć Magiczną Barierę nad zamkiem oraz kopalnią. Jednak czar wyrwał się spod kontroli i pochłonił znacznie większy obszar. W wyniku zamieszania, skazańcy ze swym przywódcą – Gomezem przejeli władzę nad zamkiem, zabijając królewskich strażników. Szkielet dawnego przywódcy zamku wisi na stryczku, a jego stanowisko zajął wspomniany wyżej Gomez. Wraz ze swymi zaufanymi ludźmi został magnatem. I tak powstał Stary Obóz.

Z czasem stawał się coraz większy. Skazańcy zawarli układ z królem, który nie miał innego wyboru. Potrzebował rudy, więc za każdy jej miesięczny urobek wysyłał skazańcom niezbędne zaopatrzenie. Magowie Ognia dołączyli do Gomeza i zaoferowali mu swą pomoc, wraz ze wsparciem. Ale to nie wszystkim się spodobało. Generał Lee wraz z Magami Wody odeszli i utworzyli własną osadę. Stary Obóz dzięki ciągłym dostawą ze świata zewnętrznego stawał się coraz potężniejszy. Jego kolorami są czerwony i czarny (czerwień oznacza ogień i władzę). To tu trafiają listy z zewnątrz. Obóz zarządza Starą Kopalnią. Na południu graniczy z ziemiami orków. Jest na granicy wojny z Nowym Obozem, ale za to ma dobre stosunki z Obozem Bractwa.

Obóz dzieli się na dwa pierścienie: zewnętrzny, w którym schronienie znaleźli Cienie i Kopacze oraz wewnętrzny – zamek, którym mieszkają sprawujący władzę Magnaci wraz z Magami Ognia. W całym obozie porządku pilnują Strażnicy. W zewnętrznej części znajdziemy arenę, targowisko oraz inne ciekawe miejsca. W zamku znajduje się Świątynia Magów Ognia, kuźnia oraz siedziba Gomeza. Straż ma tu swe komnaty sypialne, salę treningową i inne miejsca.

Mapa Kolonii z zaznaczonym Starym Obozem


Mapa Starego Obozu z zaznaczonymi miejscami przebywania ważnych postaci i ważnymi miejscami:

1Północna Brama
2Diego
3Thorus
4 Graham
5 Zły
6 Świstak
7 Dusty
8 Fisk
9 Południowa brama
10 Mordrag
11 Milten
12 Scatty
13 Rączka
14 Snaf