Aktualnie znajdujesz się tutaj: » » »

Bagienne Ziele w Gothic


Bagienne Ziele – jest rośliną rosnącą na Bagnach Bractwa Śniącego. Ma ono właściwości uspokajające i relaksujące. Dzięki niemu Nowicjusze nawiązują kontakt ze Śniącym. Po wypaleniu odpowiedniej ilości słyszą jego słowa, a nieliczni określani jako wybrańcy nawet go ujrzeli. Podnosi poziom naszej many oraz zwiększy ilość punktów doświadczenia. Niektórzy z Nowicjuszy potrafią wytworzyć specjalne wzmocnione odmiany potrafiące zwalić z nóg każdego – nawet Guru. Jego wytwarzaniem zajmują się Nowicjusze Baala Oruna i Cor Kalom. Potrzebne do tego rośliny zbierają dniami i nocami grupy zbieraczy. Są one narażone na ataki Wężów Błotnych oraz innych potworów.


Najpopularniejsze z produkowanych skrętów to Zew Nocy, Mrok Północy oraz Zielony Nowicjusz.

Zew Nocy – najmocniejszy, po którego zażyciu bohater otrzymuje bonus +2 do maksymalnej many.

Mrok Północy – trochę słabszy, rozdawany codziennie każdemu chętnemu przez Nowicjusza Bractwa Śniącego – Fortuno. Po zażyciu bohater otrzymuje +10 punktów doświadczenia.

Zielony Nowicjusz – najsłabsza i najpopularniejsza odmiana we wszystkich obozach. Jest tania, co wpływa na jej popularność. Po zażyciu bezimienny otrzymuje +5 punktów doświadczenia.

Istnieje także druga odmiana Zewu Nocy, którą przygotowuje Baal Kagan dla jednego z Guru – Baal Tyona.

Stanowisko FortunoBaal Orun i Nowicjusze