Aktualnie znajdujesz się tutaj: » » »

Chromanin w Gothic


KsiążkaChromanin to nazwa każdej z 6 ksiąg, na które można natrafić podczas naszej podróży po Koloni. Księgi te nie mają nic wspólnego z fabułą. By odnaleźć kolejną część, należy przeczytać poprzednią. Pierwsza znajduje się w Wieży Mgieł. Strzeże jej Szkielet-Mag, ze swymi wiernymi sługami – Szkieletami.

“Mędrzec stara się zobaczyć sprawę w tej całości, nim zdecyduje się podjąć trudy wyzwania.”


Druga część ukryta jest na szczycie starej cytadeli. W okolicach kręcą się orkowie. Na początku gry praktycznie nie da się ich pokonać, dopiero w jej trakcie mamy wystarczająco dobry ekwipunek.

“To co kiedyś rozdzielono, zostanie znów połączone po bolesnej chwili rozłąki.”


Trzecia znajduje się w okolicach Starego Obozu. Należy udać się do strażników mostu, po czym ruszyć na wschód. Po pewnym czasie dojdziemy do rozwidlenia rzeki. Otaczamy skałę, za którą znajduje się mała wysepka, z księgą.

“Mądry rybak próbuje czasami szczęścia po drugiej stronie jeziora”


Czwartą część napotkamy w okolicach Nowego Obozu. Słuchając wskazówki, przechodzimy na drugą stronę jeziora (tego przed wejściem do obozu), czyli naprzeciw brzegu, na którym stoją chatki rybackie. Strażnikiem księgi jest topielec.

“Zapomniano już czyny tych, co weszli na pokład.”


Piąta znajduje się na statku. Wracamy na plaże koło Wieży Mgieł. Na jednym z wraków statków znajdziemy kolejną księgę. Jednak jest ona strzeżona przez Ogniste Jaszczury.

“Znajdziesz mnie tam, gdzie wszystko się zaczęło.”


Ostatnią znajdziemy tam gdzie pierwszą. Posiada ja martwy mężczyzna. Gdy ją odczytasz, zaatakują cię nieumarli. To koniec misji, o nazwie “Nieznajomy”.


Mapa ukazująca położenie Chromanimów


Legenda do mapy:
Chromanin 1 Chromanin 2 Chromanin 3
Chromanin 4 Chromanin 5 Chromanin 6

Szkielet mag z Wieży Mgieł

Chromanin to nazwa każdej z 6 ksiąg, na które można natrafić podczas naszej podróży po Koloni.
Chromanin to nazwa każdej z 6 ksiąg, na które można natrafić podczas naszej podróży po Koloni. Chromanin to nazwa każdej z 6 ksiąg, na które można natrafić podczas naszej podróży po Koloni. Chromanin to nazwa każdej z 6 ksiąg, na które można natrafić podczas naszej podróży po Koloni.